سوال اول

آیا قبل از رنگ کردن موها باید  آن را بشوئیم؟

 پاسخ  : خیر ، چربی طبیعی که بر روی پوست سر وجود دارد یک فاصله خوبی بین سر و مواد شیمیایی که بر روی آن قرار دارد می باشد. چنانچه می خواهید پوست سر شما دچار آسیب نشود 24 ساعت قبل از رنگ کردن موهای خود را با شامپو نشوئید .

سوال دوم

تفاوت میان رنگ های با ماندگاری بالا و ماندگاری کم چیست و چگونه تشخیص دهیم ؟

پاسخ  : رنگ های با ماندگاری کم شامل پیگمنت هایی هستند که بیشتر سطح روی تار مو را پوشش میدهند . ماندگاری این رنگ ها در شرایط نسبتا خوب بین 5 تا 7 هفته می باشد به همین علت مناسب افرادی می باشد که  در رنگ انتخابی خود هنوز به طور قطعی مطمئن نیستند و هر لحظه امکان دارد قصد تغییر آن را داشته باشند .

در مقابل رنگ های با ماندگاری بالا دارای مقداری آمونیاک بوده که این امر باعث باز شدن کوتیکول مو ها شده و به رنگ مو اجازه میدهد در داخل تار مو اکسید شود که این باعث افزایش دوام رنگ مو می شود.

سوال سوم

آیا رنگ های شیمیایی برای ما مضر هستند :

Mixing hair color

پاسخ  : رنگ کردن موها باعث ضعیف شدن آن می شود پس در انتخاب کردن رنگ موها کمی دقت بیشتری به خرج دهیم .

رنگ موهای با امونیاک زیاد ممکن است که پوست کف سر شما را تحریک کنند .

در دوران بارداری ما به شما توصیه میکنیم تا حد امکان از رنگ مو  استفاده نکنید و اگر نیاز داشتید حتما با پزشک خود مشورت کنید .

سوال چهارم

چطور مانع کمرنگ شدن رنگ موهای خود شویم ؟

پاسخ  : شما به طور 100 درصد نمی توانید مانع از کمرنگ شدن موهای خود شوید ولی میتوانید سرعت آن را کم کنید. حداقل یکروز بعد از رنگ کردن موهای خود را با شامپو نشوئید .تا حد امکان از شوینده های مناسب موهای رنگ شده استفاده کنید که این محصولات دارای  فرمول خاصی هستند که کوتیکول موها را ترمیم کرده و مانع از خارج شدن رنگ از داخل موها می شود .

از تارهای مویی خود در مقابل پرتو نور خورشید محافظت کنید برای مثال ( از روسری ، شال و یا کلاه استفاده کنید )

برای شستن موها ابتدا آن را کمی خیس کنید و کمی بعد به آن نرم کننده بزنید  برای مثال میتوانید از نرم کننده ها دیدن کنید

بافت موهای شما همانند اسفنج عمل میکند برای همین علت توصیه میشود در ابتدا موها را کمی خیس کنیم تا کوتیکول مو با آب پر شود و دیگر نتوانید کلر و نمک موجود در آب را به خود جذب نماید و همین مسئله ماندگاری رنگ موی شما را افزایش میدهد .

همواره در استفاده کردن از لوازم برقی حرارتی دقت کنید که به موهای شما آسیب کمتری برسد و بهتر است که از محصولات مراقبت از حرارت که برای همین منظور تولید شده اند استفاده کنید مانند   ….

اخیرا استفاده از پودرها و اسپری های حجم دهنده مو بسیار زیاد شده از این محصولات با دقت استفاده کنید چون کوتیکول مو شما را باز کرده و باعث خروج رنگ مو از داخل تار های مویی شما می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *