• صفحه خانگی
  • <
  • پوست
  • <
  • آیا مواد شیمیایی موجود در کرم های ضد آفتاب سرطان زا هستند؟

شما چه فکر میکنید ؟ کرم های ضد افتاب مضر هستند یا مفید ؟

تحقیقات در مورد oxybenzone , retinyl palmitate and parabens که سه ماده شیمیایی موجود در کرم ضد آفتاب می باشند اثبات کرده که این سه ماده شیمیایی در گروه مواد سرطانزا دسته بندی نمی شوند.

انجمن مبارزه با سرطان کانادا مطالعاتی در همین زمینه انجام داده و اعتقاد به این دارند که در کرم های ضد آفتاب هیچ گونه ماده سرطان زایی  استفاده نشده است.

ما متعهد هستیم  اطلاعات مهمی که در مورد ریسک ابتلا به سرطان از انجمن های مختلف سرطان منتشر می شود را به شما ابلاغ کنیم.

ما همواره توصیه ها را در مورد استفاده از کرم های ضد آفتاب  که توسط آژانس های نظارتی دیگر که در مورد سلامت جسمی و محیطی می باشد را هم بررسی کرده و به شما اطلاع میدهیم .

Oxybenzone  چیست ؟

اکسیبنزون اشعه های UVA , UVB  را جذب میکند و از سطح پوست در مققابل این اشعه های مضر حفاظت میکند .

آیا این مواد ایمن هستند ؟

تعداد کمی از مطالعات نشان می دهد که rentinly palmitate میتواند تغییرات جزئی بر روی سلول های در حال بازسازی ایجاد کند اما هنوز هیچ شواهدی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

پارابن چطور ؟

پارابن یک ماده نگهدارنده می باشد که در اکثر محصولات آرایشی به کار میرود و در برخی از کرم های ضد آفتاب نیز یافت می شود.

آیا این مواد شیمیایی ایمن هستند ؟

تعداد کمی از محققان گمان میکنند که پارابن واکنشی همانند استروژن در بدن بوجود می آورد و آن  هم سرعت بخشیدن به رشد تومور سرطان سینه می باشد.

قطعا برای اثبات این موضوع نیاز به تحقیقات خیلی بیشتر می باشد .

حال سوال اینجاست که چرا مردم فکر میکنند استفاده از کرم ضد آفتاب احتمال سرطان پوست را زیاد میکند ؟

دانشمندان عقیده دارند که این مواد باعث بروز سرطان پوست نمی شود .در واقع مردم به کمک این کرم ها میتوانند زمان بیشتری را در مقابل نور خورشید بمانند .

مشکل اساسی اینست که اغلب مردم به درستی از کرم ضد آفتاب استفاده نمیکنند . برای مثال بر روی کرم ضد آفتاب از کرم های آرایشی استفاده میکنند.

اگر شما بیش از حد از کرم ضد آفتاب استفاده کنید باعث کاهش دریافت ویتامین D  بدن خود می شوید و این برای شما خطرناک می باشد راه های ایمن دیگری نیز وجود دارند که شما را در مقابل نور خورشید محافظت کند .

وقتی در مقابل تابش نور خورشید قرار میگیرید میتوانید به کمک لباس خود از سطح پوست حفاظت کنید . همیشه از کلاه و عینک آفتابی مناسب استفاده کنید و از کرم های ضد آفتاب با SPF30  به بالا استفاده کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. منتظر نظرات زیبای شما هستیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *